Açıkhava Reklamcılığının 2018’de Tanımı

Açıkhava Reklamcılığının 2018'de Tanımı

Dış mekan reklamcılığının dijital dönüşümü, markaların çevrimdışı dünyadaki müşterilere daha kişiselleştirilmiş pazarlama kampanyaları yürütmesini sağlıyor.

Markaların görüntüleme kabiliyetlerine olan talepleri ve tüketici eylemlerini sürdürme isteği, Açıkhava Reklamlamcılığının büyümesini teşvik ediyor.
Teknoloji, pazarlama sektörünün entegre ve ölçülebilir bir parçası haline geldiği için açıkhava reklamcılığının değerini tanımlamaya devam edecektir.

Mobil Reklamlar Açık Hava Reklamlarıyla birlikte sunulmaya başlandı.

Dış mekan reklamcılığı, diğer çevrimdışı ortamlardan daha fazla çevrimiçi etkinlik kullanıyor. Mobil ve açık hava reklamları hareket halindeki tüketiciye ulaşmada çok daha başarılı. Markalar artık daha etkileşimli kampanyalar yürütmek için stratejilerini her iki kanalda yani mobil ve açık hava reklamları ile yürütmekteler.

Örneğin, dijital reklam panolarındaki çağrılar, mobil kullanıcıyı harekete geçirmek için giderek daha fazla kullanılmaktadır – kupon kullanımı, bir web sitesini ziyaret etmek, hatta bir oyun oynamak bunlardan bazılar. Dijital billboardlar ve akıllı telefonlar gibi tüm ekranlarda markaların o konumdaki tüm kitlelere ulaşmasını sağlayan senkronize açıkhava ve mobil kampanyalarıda yürütmek mümkün.

Dijital pazarlama stratejileri ile Açıkhava Reklamlarını hizalama

Bu yeni yaklaşım için veri odaklı medya planlaması çok önemlidir. Açık hava reklamcılığının getirisini  tıklanma, mağaza ziyaretleri, alımlar gibi sonuçlarla daha üst seviyelere taşımak mümkün.

Pazarlamacılar artık dış mekan planlamasında çoklu veri kaynaklarının nasıl yardımcı olabileceğini anlamaya başladı. Dış mekan reklam kampanyalarını planlamak için çok uzun bir süredir anketlerden, nüfus sayımından ve sayaçlardan geçmiş veriler kullanıldı.

Açıkhava Reklamcılığının 2018'de Tanımı

Gerçek zamanlı trafik, sosyal medya ve hatta kamera analizleri artık billboard siteleri için doğru kitle ölçümleri sağlıyor.

Dijital metrikler, medya planlayıcılarının açık hava reklamlarını çok kanallı kampanyalarda dikkate almasını ve entegre etmesini kolaylaştırmaktadır.

On yıldan kısa bir süre içinde, dijital medya, çevrimdışı medyayı tamamen değiştirdi. Basılı yayınlar, televizyon ve radyo kanalları ile yapılan kampanyalar her geçen gün hedeflerini tutturmada daha fazla zorlanıyor. Bu arada, billboard daha fazla veri odaklı ve diğer dijital medyaya bağlı bir şekilde payını arttırmaya devam ediyor.